ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Głośno chodzący komputer.

Blog

Głośno chodzący komputer.

Komputer, wbrew pozorom, jest niezwykle skomplikowanym urządzeniem, który składa się z miliardów tranzystorów i innych elementów, które do pracy potrzebują energii elektrycznej. Energia ta musi być rozpraszania, by nie doszło do przegrzania podzespołu.

Aby zapobiec przegrzaniu sprzętu wykorzystuje się radiatory. To duże metalowe elementy, odpowiedzialne za przejmowanie znacznej części ciepła z nagrzewającego się układu scalonego i odprowadzanie jej do powietrza. Konstrukcje te (nie wliczając wentylatora) nazywane są pasywnymi układami chłodzenia.
Znacznie trudniej ochłodzić pracę bardziej złożonych części komputera, takich jak karta graficzna czy procesor. Aby szybciej rozproszyć z nich ciepło potrzebny jest wentylator.
Hałas w komputerach zazwyczaj pochodzi z wentylatorów, które pracują na bardzo wysokich obrotach, by prawidłowo schłodzić nagrzewający się układ.
To one najczęściej są źródłem głośnego szumu, który dobiega z obudowy.
Twój komputer chodzi zbyt głośno? Zastanawiasz się jak sobie z tym poradzić?
Na TOP SERWIS zawsze możesz liczyć!

a2ee6bf38ea8702e4b1348f342a5ff36038

Tags :
Share This :

Dodaj komentarz

Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

https://komputerytopserwis.pl/
https://bridgejunks.com/ https://crownmakesense.com/ https://brithaniabookjudges.com/ https://hughesroyality.com/ https://rhythmholic.com/ https://www.mamaafricasafaris.co.tz/babycare/ https://paulleydenonline.com/article/ https://totoscleaning.com/ https://evtini-stoki.com/files/bandar89/ https://yaqeenproductions.com/shop/bandar89/ https://www.lazonamorrope.com/ https://onsra34.com/ https://bandar89.simnasfikpunhas.com/ https://acueductoveredalsanjose.com/