pilar234

ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Jak zgrać dane z dysku – odzyskiwanie danych

 

 

Zgrywanie danych z dysku. Dobry serwis komputerowy.

Naprawa laptopów wszystkich marek:

serwis acerserwis appleserwis dellserwis asusserwis hpserwis samsungserwis sonyserwis vaioserwis toshibaserwis ibmserwis lenovoserwis lgserwis  fujitsu siemensserwis msi

 

 

Zapamiętaj najważniejsza jest gwarancja jakiej udziela dobry serwis komputerowy. Długa gwarancja na naprawę laptopa to Top serwis Polska

Dobry serwis laptopów to taki, który na swoje usługi serwisowe udzieli odpowiednio długiej gwarancji !!!

 

 

 

 

top serwis - serwis komputerowy naprawa laptopów naprawa grafiki reballing teren kraju

Lider sprzedaży usługi naprawa laptopów na allegro.

 

 

 

 

– Zaufały nam już tysiące zadowolonych klientów –

komentarze allegro. Profesjonalna naprawa płyt głównych i kart graficznych w laptopach. Dobry serwis - Top serwis Polska

– ZOBACZ OPINIE – 

Jako jedyni w Polsce stworzyliśmy przekierowanie zamówienia usługi naprawa laptopów na aukcje w serwisie aukcyjnym allegro.

Naprawa laptopa na allegro. Spalona płyta czy karta graficzna w laptopie. Naprawa z gwarancją. Wymiana grafiki i reballing. Wymiana chipsetu na nowy - Top serwis Polska

 

 

 

Części do starszych laptopów, starszych komputerów PC, starszego laptopa Acer, Asus, Dell, Samsung, Toshiba, Lenovo, Hp, Sony, Compaq - top serwis polska

Poradnik majsterkowicza

Czyli jak w zaciszu domowym naprawić, zdiagnozować usterkę komputera 🙂

 

 

Spróbuj najpierw sam zgrać dane ze swojego „twardziela”.

 

Kieszeń obudowa na dysk do dysku od laptopa. Jak zgrać dane z laptopa - Top serwis radzi

 

Jeśli po prostu chcesz zgrać z dysku hdd swoje dane ponieważ sprzedajesz swojego uszkodzonego laptopa lub Twój laptop nie działa poprawnie kup sobie za niecałe 30zł taką kieszeń na dysk. Jeśli dysk jest sprawny może warto jest sobie go zostawić. Będziesz miał fajny dysk przenośny – dużego pendrive 😉

 

 

 

 

 

Usterka nr.1

Chcę włączyć komputer lecz brak jakiejkolwiek reakcji.

Najpierw sprawdź czy zasilacz jest podłączony do kontaktu. Sprawdź czy przypadkiem listwa zasilająca nie została wyłączona np. nogą. Zobacz czy zapłaciłeś rachunek za energię elektryczną;)

Jeśli już wszystko wyeliminowałeś znaczy to, że najprawdopodobniej zasilacz w komputerze uległ uszkodzeniu. Spróbuj jeszcze wypiąć na chwilę zasilanie z płyty głównej i podłącz ponownie. Jeśli nadal nie ma żadnej reakcji trzeba próbować wymienić zasilacz.

Bardzo rzadko, ale może też być uszkodzona, płyta główna, która ma zwarcie i blokuje zasilacz. W domowych warunkach ciężko będzie to sprawdzić. My obstawiamy zasilacz.

 

 

Usterka nr.2

Włączam komputer, świecą lampki, słyszę, że dysk oraz napędy pracują lecz brak obrazu.

Najpierw powinniśmy wyeliminować usterkę monitora. Podłącz komputer do innego monitora.

Na początku wymontuj wszystkie urządzenia nie potrzebne do rozruchu. Wymontuj wszystkie karty rozszerzeń typu usb, karty telewizyjne, taśmy od usb, audio, karty muzyczne itp. Wypnij dyski i napędy. Odłącz wszystko pozostawiając tylko zasilacz, płytę główną, kartę graficzną, pamięć RAM. Włącz i sprawdź. Nic to nie dało?

Wymontuj kartę grafiki i zamontuj z powrotem. Zobacz, czy na pokładzie płyty głównej nie masz zintegrowanej karty grafiki (było by fajnie).

Jeśli okaże się, że masz – wymontuj swoją kartę i podłącz monitor do karty na płycie. Jeśli obraz się pojawi oznacza to, że na 100% masz uszkodzoną kartę grafiki, którą wymontowałeś.

Jeżeli grasz w wymagające gry musisz zakupić nową, lecz jeśli z komputera korzystasz do prac biurowych oglądania filmów czy korzystania z Internetu nie musisz inwestować pieniędzy. Pozostań przy karcie graficznej na pokładzie. Komputer co prawda może nieznacznie wolniej pracować z racji, że karta „pokładowa” zabiera sobie troszkę z pamięci RAM, ale różnica będzie mało zauważalna.

Tak wygląda płyta główna ze zintegrowaną grafiką:

płyta główna naprawa top serwis polska

Nie mam karty zintegrowanej. Zakładam, że nie mamy także sprawnej karty na podmianę?

Wymontuj pamięć RAM i sprawdź styki i pewnym ruchem zamontuj jedną kostkę ponownie w slocie. Jeśli to nic nie pomogło:

Zdemontuj układ chłodzenia procesora. Połóż dłoń na rdzeniu procesora i zobacz czy robi się ciepły. UWAGA! Nie robić tej próby z procesorami AMD na podstawce 462!

Jeśli procesor robi się ciepły oznacza to, że mamy zasilanie procesora. Jeśli nie – to mamy uszkodzenie zasilacza lub uszkodzenie samej płyty (raczej to drugie). Spróbujmy jeszcze zdemontować i zamontować procesor. Jeśli nadal nie mamy sukcesów komputer należy oddać do serwisu.

 

 

Usterka nr.3

Po uruchomieniu komputera zaczyna się ładować system lecz po czasie wyskakuje niebieski ekran z białymi napisami tzw. Blue screen. Potem najczęściej następuje samoczynny restart komputera.

niebieski ekran błąd systemu top serwis polska

Bluescreeny, czyli błędy sprzętowe oraz programowe systemu Windows, powstają z różnych przyczyn. Z niebieskiego ekranu możemy się dowiedzieć najważniejszej rzeczy jaką jest kod błędu (Bug Check). To on Nas informuje co boli system i komputer. Dodatkowo możemy uzyskać informacje o pliku, który spowodował błąd.

Nie mając w domu całego osprzętu do diagnostyki usterki skupmy się bardziej na problemie systemowym. Sprzętowy ograniczymy tylko do konserwacji komputera.

brudny komputer czyszczenie top serwis polska

Czyli zacznijmy od demontażu układu chłodzenia i dokładnym jego wyczyszczenia (najlepiej pędzelkiem). Usuwamy cały kurz z radiatora. Czyścimy, także rdzeń procesora tylko ostrożnie, żeby go nie ukruszyć. Zaschniętą pastę usuwamy najlepiej drewnianym patyczkiem. Miejsce, gdzie radiator dolega do procesora również dokładnie oczyszczamy. Jeśli stara pasta jest twarda to zdrapujemy ją nożykiem. Przed ponownym zamontowaniem układu chłodzenia na rdzeń procesora koniecznie nakładamy pastę termoprzewodzacą. Demontujemy kartę graficzną i analogicznie demontujemy radiator, oczyszczamy nakładamy nową pastę i montujemy kartę na miejsce.

Dobrze wcześniej użyć sprężonego powietrza i przedmuchać złącze z kurzu.

Teraz demontujemy pamięci i przed montażem również używamy sprężonego powietrza przedmuchując styki.

Teraz najlepiej by było zarchiwizować dane z dysku twardego. Najlepiej wykorzystując interfejs do podłączenia dysku przy użyciu złącza usb.

jak zgrać dane z dysku top serwis polska

Podpinamy dysk i na innym komputer zgrywamy swoje dane. Taki interfejs nie jest wcale drogi koszt 30-80zł, a może nam się przydać na przyszłość.

Pomijamy archiwizacje danych jeśli żadnych ważnych nie posiadamy przystępujemy do re-instalacji systemu. Jeżeli instalując system operacyjny nie napotkaliśmy, żadnych problemów to mamy sukces.

Jeżeli nie można zainstalować systemu operacyjnego to podczas instalacji trzeba obserwować w którym momencie wystąpi błąd.

Jeżeli w pierwszej fazie tzn. podczas rozpakowywania plików -należy podejrzewać pamięć ram lub procesor. Czasem problemem tego stanu rzeczy może być słabo czytający napęd lub porysowana płyta.

Jeżeli problem pojawi się 2 fazie (podczas instalacji urządzeń) obstawiał bym kartę graficzną lub dysk twardy. Dysk dobrze jest wcześniej przetestować np. programem HD Tune. Pokaże on nam czy nie posiadamy Bad sektorów. Czyli uszkodzonych klastrów na dysku twardym.

jak sprawdzić dysk top serwis polska

Na dysku twardym, występują dwa rodzaje uszkodzonych sektorów – mocne i łagodne. Mocne są spowodowane uszkodzeniem mechanicznym talerza dyskowego. Jest to zjawisko normalne, występuje wtedy, gdy głowica czytająca/zapisująca dotyka powierzchni dysku, co może wystąpić, kiedy dysk jest uderzany podczas wczytywania lub zapisywania danych.

Natomiast łagodne uszkodzenie sektorów występuje, gdy kod błędu nie zgadza się z zawartością sektora, głównie spowodowane poprzez wirusy lub niewłaściwe zamknięcie komputera. Z drugiej strony dyski SSD, nie mają ruchomych powierzchni, aby wystąpił błąd, więc większość błędów są typu soft, ale przegrzanie jakichś tranzystorów może spowodować poważniejszy błąd.

Łagodne uszkodzenie możecie Państwo spróbować usunąć takim programem jak HDD Regenerator (bardzo dobry). Uratował wiele dysków, a usterka nie powróciła.

jak naprawić dysk top serwis polska

Jeśli ciągle występują problemy z instalacją systemu, a zatrzymujemy się na 2 fazie możemy spróbować zdemontować kartę grafiki i skorzystać z tej na pokładzie (jeżeli takową posiadamy).

Jeśli te rozwiązania nie pomogły, a nie dysponujemy podzespołami do podmiany musimy skorzystać z usług serwisu komputerowego.

 

 

Usterka nr.4

Uruchamiam komputer i pojawia się taki wiersz poleceń

tryb awaryjny naprawa systemu top serwis polska

W tym przypadku powinno być łatwiej. Bardzo często jest to problem systemowy. Należy postępować tak jak podczas usterki nr.3 nie pomijając żadnej czynności.

Naprawa powinna zakończyć się sukcesem 😉 Radzę wcześniej zarchiwizować swoje dane. Najpierw spróbujmy użyć systemu awaryjnego. Jeśli nie da rady trzeba skorzystać z interfejsu.

 

 

Usterka nr.5

Napęd optyczny nie czyta płyt cz. 1

dvd nie czyta płyt top serwis polska

Najpierw upewnijmy się czy napęd „widziany” jest przez system. Wchodzimy w „mój komputer” i sprawdzamy czy jest ikonka napędu optycznego.

Jeśli jest sprawdźmy czy płyta nie jest porysowana.

porysowana pyta dvd top serwis polska

Czy na płycie nie ma przypadkiem odcisków naszych palców (tłuszcz z palców rozprasza laser czytnika) uniemożliwia odczytanie danych znajdujących się na naszym nośniku. Jeśli wszystko z płytą jest w porządku należy przemyć „oko” lasera.

W laptopach jest to o wiele łatwiej. Oko lasera mamy „na wierzchu” widoczny od razu po otwarciu tacki. W komputerach stacjonarnych musimy rozebrać obudowę napędu (kilka śrubek). Przemywamy oko lasera używając przy tym zwykłego patyczka do uszu i najczystszego spirytusu 😉

mycie lasera top serwis polska

My do mycia urządzeń i optyki używamy izopropanolu. Po tej operacji napęd powinien czytać płyty jak dawniej. Możemy również użyć płyt czyszczących. Jeśli to wszystko nic nie dało napęd należy wymienić!

 

 

 

Usterka nr.6

Napęd nie czyta płyt cz, 2

Jeżeli napęd nie jest „widziany” w systemie należy najpierw wcisnąć przycisk otwierania napędu i sprawdzić czy tacka się wysuwa. Jeśli tak to dobrze. Mamy zasilanie.

Sprawdzamy dalej. Musimy wejść do biosu.

W momencie uruchamiania komputera wciskamy klawisze F2 lub Delete.

W przypadku komputerów HP – F10. Wchodzimy do biosu i sprawdzamy czy napęd jest w nim widoczny.

Jeżeli widzimy go w biosi-e oznacza to, że mamy problemy z systemem operacyjnym i trzeba go zainstalować od nowa.   Jeśli nie – oznacza to, że albo elektronika napędu uległa uszkodzeniu lub co gorsza mamy usterkę płyty głównej. Ponadto w komputerach stacjonarnych należy spróbować wcześniej wymienić taśmę łączącą płytę z napędem na nową.

Jeśli nie mamy napędu na podmianę dalszą naprawę należy zlecić serwisowi.

 

 

 

 

 

Nie eksperymentuj!

Zleć naprawę w specjalistycznym serwisie Top Serwis Polska. Jesteśmy liderem sprzedaży usługi naprawa laptopów na allegro.

 

 

 

 

 

 

U nas naprawisz swojego laptopa

– TANIO I BEZPIECZNIE DZIĘKI ALLEGRO –

allegro naprawa laptopów serwis komputerowy top serwis polska

Interesujesz się informatyką? Na naszym koncie na facebooku codziennie nowe informacje i przydatne treści o tematyce naprawa laptopów, naprawa rozbudowa oraz składanie komputerów.

 

 

Bądź z nami na bieżąco – polub nasz profil 😉

top serwis, reballing, wymiana karty graficznej, naprawa płyty głównej, serwis na allegro, facebooku

 

 

 

 

 

 

 

Pomyśl jakie to proste !!!

Kupujesz naprawę na allegro. Kurier odbiera paczkę i dostarcza naprawiony komputer do domu.

top serwis - naprawa laptopa

Tags :
Share This :
Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

PKV4D
Slot Online
SLOT GACOR MAXWIN
ALEXASLOT138
gudanggacor
DAMAN
situs slot gacor 2024
kakaphoki
garuda4d
daya4d
qqvictory
https://146.190.200.68/ https://188.166.204.36/
ok win bharat club
macau18
macau18
macau18
macau18
kame18
kame18
gudanggacor
gudanggacor