ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Laptop zawiesza się na logo

Jeśli Twój laptop zastał się zaraz po starcie, może być bardzo frustrujące i przerażające. Możliwe, że pojawi się tylko logo producenta i po chwili ekran stanie się czarny lub pojawi się niebieski ekran z wyglądu. Co w takiej sytuacji? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które pomogą Ci zdiagnozować i rozwiązać ten problem.

  1. Sprawdź, czy Twój laptop ma podłączony zasilacz

Przed diagnozowaniem problemu jest napisane, że Twój laptop jest połączony z zasilaniem. Może się zdarzyć, że laptop nie uruchomi się prawidłowo, gdy bateria jest wyczerpana lub źle podłączona.

  1. Znajdź źródło laptopa w bezpośrednim miejscu

Jeśli Twój laptop uruchamia się automatycznie, oznacza to, że może być oprogramowanie. Aby znaleźć laptopa w bezpośrednim komputerze, naciśnij klawisz F8 (lub inny odpowiednik dla twojego modelu) kilka razy tuż po wejściu do komputera. Następnie wybierz opcję „Tryb natychmiastowy” z menu. Jeśli laptop działa prawidłowo w trybie natychmiastowym, możliwe, że kontrola jest programem, który uruchamia się przy starcie systemu.

  1. Sprawdź stan dysku twardego

Jeśli Twój laptop nadal nie uruchamia się poprawnie, może to oznaczać, że kontrola jest dyskiem twardym. Sprawdź stan dysku twardego, uruchamiając narzędzie diagnostyczne do sprawdzania dysku twardego. W trakcie testów narzędzia te są dostępne bezpośrednio w BIOS lub w systemie operacyjnym. W razie potrzeby skorzystaj z instrukcji obsługi twojego laptopa lub odwiedź stronę internetową producenta, aby uzyskać więcej informacji na temat narzędzi diagnostycznych.

  1. Oryginalny system operacyjny

Jeśli stan dysku twardego jest dobry, kontrola może być systemem operacyjnym. W takim przypadku zastosowanie systemu operacyjnego do wcześniejszego stanu jest możliwe dzięki zastosowaniu funkcji przywracania systemu lub obsługi systemu z nośnika instalacyjnego.

  1. Sprawdź pamięć RAM

Jeśli problem nadal występuje, może być włączony do pamięci RAM. Sprawdź, czy pamięć RAM jest prawidłowo zainstalowana i czy nie jest uszkodzona.

Kiedy laptop zastanie się w miejscu zaraz po starcie, możliwe będzie przejście do systemu operacyjnego, właściwy dysk twardy lub właściwy wsad BIOS. W celu ustalenia źródła problemu należy dokładnie sprawdzić, a następnie laptop się zatrzymuje. W niektórych przypadkach, możliwe jest naprawienie problemu, ale wymaga podstawowej wiedzy na temat laptopów. W przypadku zastosowania dysku twardego lub braku umiejętności naprawy, konieczna będzie wymiana dysku lub skorzystanie z usług serwisu.

Możliwe rozwiązania i rozwiązania:

Laptop zastał się na ładowaniu systemu, ciągle przesuwa się pasek lub wyświetla się animowana flaga, system nie chce się włączać (dla Windows XP, Vista oraz Windows 7): z prawdopodobieństwem jest awaria systemu obsługującego lub dysku twardego. Może być również występujący z pamięcią RAM lub kartą graficzną. Rozwiązania: w przypadku badania dysku twardego jego pojedynczej wymiany na nowy, w przypadku zastosowania systemu jego ponowna instalacja lub próba gabinetu. Jeśli zgłoszenie dotyczy karty graficznej lub pamięci RAM, konieczna będzie ich wymiana lub naprawa. Możliwe do wykonania samodzielnie? Tak, ale jest to podstawowa wiedza techniczna na temat laptopów. w przypadku problemów z pamięcią RAM lub kartą graficzną zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.

Dokładnie, w przypadku problemów z systemem operacyjnym lub oprogramowaniem, reinstalacja systemu zwykłego jest skutecznym systemem. Jeśli jednak istnieje ryzyko utraty danych, można spróbować przywrócić system do wcześniejszej wersji lub dodatku z narzędziami do wykonywania systemu operacyjnego w systemie Windows. W przypadku automatycznego dysku twardego będzie jego wymiana na nowy. Naprawa laptopa jest możliwa, ale wymaga wiedzy dotyczącej tematu laptopów oraz odpowiednich narzędzi i części zamiennych. W przypadku braku takiej wiedzy lub doświadczenia zalecana jest pomoc specjalisty z serwisu komputerowe

Służymy pomocą:

Serwis komputerów. Skuteczna naprawa i szybkie realizacje.
Dęblin ul. Nagórskiego 9
Czynne: Pn-Pt: 10.00 – 17.00
Tel.: 694 353 520
Tags :
Share This :
Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

https://komputerytopserwis.pl/
https://bridgejunks.com/ https://crownmakesense.com/ https://brithaniabookjudges.com/ https://hughesroyality.com/ https://rhythmholic.com/ https://www.mamaafricasafaris.co.tz/babycare/ https://paulleydenonline.com/article/ https://totoscleaning.com/ https://evtini-stoki.com/files/bandar89/ https://yaqeenproductions.com/shop/bandar89/ https://www.lazonamorrope.com/ https://onsra34.com/ https://bandar89.simnasfikpunhas.com/ https://acueductoveredalsanjose.com/