ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Powody uszkodzenia matrycy w laptopie

Blog

Powody uszkodzenia matrycy w laptopie

Uszkodzenie matrycy należy do jednej z najczęściej pojawiających się usterek laptopów. Zepsuta matryca nierzadko całkowicie uniemożliwia korzystanie z komputera i sprawia, że komputer nie chce się włączyć bądź jego praca jest niestabilna.
W niektórych przypadkach możliwa jest naprawa ekranu, bywają jednak sytuacji kiedy konieczna będzie całkowita wymiana matrycy na nową.
Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzonej matrycy?
Zazwyczaj przyczyną popsutej matrycy jest użytkownik. Wylanie ciepłego napoju na komputer może przyczynić się do jej pęknięcia. W efekcie obraz jest nieczytelne i widoczne są plamy.
Zdarzają się sytuacje, w których matryca ulega uszkodzeniu z przyczyn samego komputera. W takiej sytuacji najczęściej mamy do czynienia z tzw. bad pixelami. Są to martwe punkty ekranu, złe odwzorowanie kolorów w poszczególnych obszarach matrycy czy migotanie ekranu.
Czasami problemu z ekranem są spowodowane nie matrycą, a uszkodzoną kartą graficzną lub jej złą konfiguracją.
Zanim zdecydujesz się na zakup nowego laptopa zwróć uwagę na jakość wykonania patrycy.
W zdecydowanej większości przypadków źródła problemu szukamy w samej matrycy, która może po prostu prezentować bardzo niską jakość wykonania.

top-serwis-maatryca

Tags :
Share This :

Dodaj komentarz

Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

https://komputerytopserwis.pl/
https://bridgejunks.com/ https://crownmakesense.com/ https://brithaniabookjudges.com/ https://hughesroyality.com/ https://rhythmholic.com/ https://www.mamaafricasafaris.co.tz/babycare/ https://paulleydenonline.com/article/ https://totoscleaning.com/ https://evtini-stoki.com/files/bandar89/ https://yaqeenproductions.com/shop/bandar89/ https://www.lazonamorrope.com/ https://onsra34.com/ https://bandar89.simnasfikpunhas.com/ https://acueductoveredalsanjose.com/