ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Wymiana układu BGA

Blog

Wymiana układu BGA

Układy scalone to obecnie najważniejsze elementy, które tworzą laptop. Warto wiedzieć, że układy scalone mogą być montowane na różne sposoby. Można wyróżnić układy montowane w technologii SMD, w technologii QFN a także w najpopularniejszej technologii – BGA.
Skrót BGA pochodzi od nazwy Ball Grid Array i stworzony został od sposobu montażu polegającego na połączeniu układu scalonego z płytą główną używając setek niewielkich kulek cynowych. Kulki te pod wpływem wyższej temperatury topią się przez co tworzą połączenia między układem a płytą główną.
Usterka układu BGA to jedna z najbardziej popularnych przyczyn niewłaściwie działających płyt głównych. Awarie te zazwyczaj pojawiają się po okresie gwarancyjnym.
Niezwykle skuteczną formą naprawy jest reballing. Polega to na odlutowaniu układu z płyty głównej, nałożenie nowych kulek i ponownym montażu na płycie.
Wymiana układu graficznego BGA na nowy to czynność niezwykle skomplikowana. Czy można wymienić układ BGA w domu? Niestety nie. Wymiana BGA wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi dostępnych tylko w dobrych serwisach komputerowych.

bga

Tags :
Share This :

Dodaj komentarz

Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

https://komputerytopserwis.pl/
https://bridgejunks.com/ https://crownmakesense.com/ https://brithaniabookjudges.com/ https://hughesroyality.com/ https://rhythmholic.com/ https://www.mamaafricasafaris.co.tz/babycare/ https://paulleydenonline.com/article/ https://totoscleaning.com/ https://evtini-stoki.com/files/bandar89/ https://yaqeenproductions.com/shop/bandar89/ https://www.lazonamorrope.com/ https://onsra34.com/ https://bandar89.simnasfikpunhas.com/ https://acueductoveredalsanjose.com/