ul. Nagórskiego 9

08-530 Dęblin

Telefon

694 353 520

Wyślij email

puhatcom@gmail.com

Co zrobić, gdy w komputerze nie ma dźwięku?

Blog

Co zrobić, gdy w komputerze nie ma dźwięku?

Czasami dźwięk w komputerze przestaje działać z niewiadomych powodów. Niekiedy możemy naprawić to sami.

Na początku należy sprawdzić, czy wszystkie kable od słuchawek i głośników są prawidłowo podłączone do komputera.top serwis 2

Jeśli wszystko jest w porządku, kolejną czynnością jest sprawdzenie, czy komputer nie został wyciszony. Musimy zobaczyć, czy ikonka dźwięku w prawym dolnym rogu ekranu nie jest przekreślona. Jeśli jest – oznacza to, że nasz komputer jest wyciszony. Klikamy wtedy na ikonę i dźwięk zostanie przywrócony.

Jeśli wciąż nie ma dźwięku, powinniśmy zajrzeć do ustawień w Panelu Sterowania i wybrać „Sprzęt i dźwięk”.

Następnie wybierzmy przycisk „Dźwięk”. Otworzy nam się okno, w którym musimy sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są włączone.

Jeżeli wszystkie powyższe metody nie zadziałają, możemy spróbować przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej. Jeśli chcemy wiedzieć jaką kartę dźwiękową posiada nasz komputer, musimy ściągnąć specjalny program.

Gdy już uruchomimy program, musimy odnaleźć zakładkę „Multimedia”, w której będzie podany model naszej karty dźwiękowej. Mając już model, odszukujemy w wyszukiwarce lub na stronie producenta sterownik do karty dźwiękowej i go pobieramy.

Kiedy mamy już pobrany i rozpakowany sterownik, klikamy prawym przyciskiem myszy na folder „Mój komputer”, wybieramy „Właściwości”, następnie zakładkę „Sprzęt” i w tej zakładce opcję „Menadżer urządzeń”.

Otworzy nam się okno, w którym pojawi się określenie „Nieznane urządzenie audio” lub nazwa karty dźwiękowej. Klikając na tą pozycję wybieramy „Właściwości”. Otworzy się kolejne okno, gdzie musimy wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”. Po tej czynności dźwięk w naszym komputerze powinien być przywrócony.

Jeżeli żadna z czynności nie pomaga – zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Tags :
Share This :

Dodaj komentarz

Wyceń naprawę komputera!

Podaj informacjęktóre pomogą wycenić naprawę!

https://komputerytopserwis.pl/
https://bridgejunks.com/ https://crownmakesense.com/ https://brithaniabookjudges.com/ https://hughesroyality.com/ https://rhythmholic.com/ https://www.mamaafricasafaris.co.tz/babycare/ https://paulleydenonline.com/article/ https://totoscleaning.com/ https://evtini-stoki.com/files/bandar89/ https://yaqeenproductions.com/shop/bandar89/ https://www.lazonamorrope.com/ https://onsra34.com/ https://bandar89.simnasfikpunhas.com/ https://acueductoveredalsanjose.com/